Palyatif Bakım
18 Kasım 2021

PALYATİF BAKIM MERKEZİMİZ HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.

 

Vize Devlet Hastanemiz 4 yatak, Ekip Odası, Doktor Odası ve Meşgale Odası olarak planlanan Palyatif bakım Servisimizin onayı gelmesinin ardından Vize Devlet Hastanemizde bulunan 2 Dahiliye Uzman Hekimi ve 1 Aile Hekimliği Uzman Hekimi; Palyatif Bakım Servisinin sorumlusu olarak görevlendirildi. Palyatif Bakım Hemşireliği sertifikası olan Yüksek Lisans Mezunu Hemşiremiz Palyatif Bakım Sorumlu Hemşiresi olmak üzere toplam 3 Hemşire ve 1 Anestezi Teknikleri ile ekip oluşturuldu.

           HASTA ODALARI: Hasta Başı Paneller, Hasta başı ve ayaklı monitör, Refakatçi koltuğu, buzdolabı, televizyon, her odada duş ve WC imkanı olacak şekilde düzenlendi.

DOKTOR ODASI: Palyatif Bakım Servisi kabul öncesi hastanın muayene edilebileceği ayrıca Fizyoterapist, psikolog gibi branşların muayene ve tedavi imkanını karşılayacak şekilde, hasta mahremiyetine hassasiyet göstererek düzenlendi.

EKİP ODASI: Personelin nöbet ve mesaisi sırasında ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde düzenlendi.

MEŞGALE ODASI: Palyatif Bakım Servisi için bir bağışçımız tarafından meşgale odamıza bağışlanan: çamaşır makinesi, buzdolabı, ocaklı fırın, televizyon, kitaplık, sehpa, çay makinesi, kahve makinesi ve kurumumuz tarafından temin edilen bulaşık makinesi, koltuk, etkinlik köşesi için masa ve sandalyeler kuruldu. Hasta ve yakınlarımızın; dinlenme, televizyon izleme, el işi ve uğraşları yapabilme, kitap okuyabilmesi için planlanan meşgale odamızdaki malzemelerin kurulumu yapıldı ve aktif olarak kullanılabilir hale geldi.

 

04.01.2021 Tarihinde Dekübitüs Ülser Tanısı ile ilk hastamızın yatışı yapılmış olup Palyatif Bakım Servisi Aktif olarak hizmet vermeye başlamıştır.


  • 1.jpeg
  • 22.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-10-26 at 13.07.45.jpeg